Danish Matchplay 2013

Updated: 2013-03-10   15:37

Get new pages automatically


Link til Cup træ for Category A

Link til Cup træ for Category B


P.G.A. fejl i Cup træet ses det rigtige træ i ovenstående link...

SPILLERSCORER FRA RUNDE 6 ER MISVISENDE DA DER NOTERES 7 PÅ IKKE AFSLUTTEDE BANER, HVOR DEN ENE SPILLER I KAMPEN TYPISK HAR VUNDET.

Result


Category B | Category A | Matches | Most aces in a row


Category A

8 - part-final

R6

Quarter-final

R7

Semi-final

R8

Final

R9

Winner

Mads Nørregaard

Leif Meitilberg

Jannick Skov

Kay Sauerland

2

Lars Rosenquist

Lars Rosenquist

7

Christian Maglemose

3

Christian Maglemose

Herbert Schurig

2

Daniel Christ

7

Daniel Christ

0

Uwe Biermann

0

Allan Schwab

4

Allan Schwab

0

Trym Sharff

3

Morten Rasmussen

1

Vincent Huus

Vincent Huus

7

Category A

Rank

Name

Club

R1

R2

R3

R4

R5

R6

R7

R8

R9

Average

Diff

Tot

1

Mads Nørregaard

Putter Team Odense

19

21

22

22

21

 

 

 

 

21,0

3

105

2

Leif Meitilberg

Odense Minigolf Club

22

22

23

20

22

 

 

 

 

21,8

3

109

3

Jannick Skov

Gladsaxe Minigolf Klub

24

24

22

20

20

 

 

 

 

22,0

4

110

4

Christian Maglemose

Minigolf Clubben Gelsted

24

20

21

25

27

23

 

 

 

23,3

7

140

5

Allan Schwab

Aalborg Minigolf Klub

21

24

22

22

22

21

37

 

 

24,1

16

169

6

Daniel Christ

Olympia Kiel

25

22

23

20

20

18

43

 

 

24,4

25

171

7

Lars Rosenquist

Mingolf Clubben Gelsted

22

23

23

24

25

39

 

 

 

26,0

17

156

8

Vincent Huus

Putter Team Odense

22

23

23

23

20

49

 

 

 

26,7

29

160

9

Herbert Schurig

VflL. Lohbrügge

28

23

22

21

26

24

 

 

 

24,0

7

144

10

Trym Sharff

Broager Minigolf Klub

28

23

27

24

23

22

 

 

 

24,5

6

147

11

Uwe Biermann

Olympia Kiel

27

29

25

22

26

25

 

 

 

25,7

7

154

12

Kay Sauerland

Niendorfer MC

23

24

26

24

24

44

 

 

 

27,5

21

165

13

Morten Rasmussen

Odense Minigolf ClubC

26

22

29

21

25

57

 

 

 

30,0

36

180

Cut - 16 players continues after round 5

 


Category B | Category A | Matches | Most aces in a row


Category B

8 - part-final

R6

Quarter-final

R7

Semi-final

R8

Final

R9

Winner

Karsten Parbst

6

Karsten Parbst

3

Karsten Parbst

5

Karsten Parbst

4

Stefan Mittelhammer

Roger Müller

2

Torben Bychowski

2

Dominik Wentzel

3

Dominik Wentzel

5

Inge-Lise Hansen

8

Inge-Lise Hansen

4

Inge-Lise Hansen

3

Jimmy Christensen

2

Peter Wichmann

1

Bjarne Hansen

0

Bjarne Hansen

5

Stig W. Rasmussen

8

Stig W. Rasmussen

1

Leif Bæk

1

Stefan Mittelhammer

4

Rikke Sørensen

1

Leif Bæk

4

Leif Bæk

4

Dennis Johannisson

3

Stefan Mittelhammer

5

Stefan Mittelhammer

6

Stefan Mittelhammer

4

Jan Hansen

3

Poul Hansen

7

Poul Hansen

2

Monika Parbst

3

3:rd - 4:th

 

3:rd

Inge-Lise Hansen

Leif Bæk

 

Category B

Rank

Name

Club

R1

R2

R3

R4

R5

R6

R7

R8

R9

Average

Diff

Tot

1

Leif Bæk

Roslev IK

28

28

24

24

22

25

21

40

 

26,5

19

212

2

Stefan Mittelhammer

1. MC Weinheim

24

23

27

23

26

33

44

34

29

29,2

21

263

3

Inge-Lise Hansen

Nord-Als Minigolf Klub

22

23

23

26

29

53

40

25

 

30,1

31

241

4

Karsten Parbst

VfL Lohbrügge

23

24

24

25

24

40

24

24

31

26,6

17

239

5

Stig W. Rasmussen

Randers Minigolf Klub

25

26

26

23

22

30

24

 

 

25,1

8

176

6

Dominik Wentzel

VfL Lohbrügge

27

27

30

24

23

37

25

 

 

27,6

14

193

7

Poul Hansen

Minigolf Clubben Gelsted

30

24

23

23

26

25

49

 

 

28,6

26

200

8

Bjarne Hansen

Broager Minigolf Klub

29

33

25

27

21

41

44

 

 

31,4

23

220

9

Monika Parbst

VfL Lohbrügge

29

25

27

27

24

27

 

 

 

26,5

5

159

10

Dennis Johannisson

Putter Team Odense

28

27

29

24

24

29

 

 

 

26,8

5

161

11

Jan Hansen

Hjelmsjö BGK

32

27

26

27

25

30

 

 

 

27,8

7

167

12

Torben Bychowski

Broager Minigolf Klub

23

29

25

27

27

39

 

 

 

28,3

16

170

13

Peter Wichmann

Niendorfer MC

24

25

28

26

21

51

 

 

 

29,2

30

175

14

Rikke Sørensen

Putter Team Odense

30

25

30

32

21

43

 

 

 

30,2

22

181

15

Roger Müller

VfL Lohbrügge

25

25

30

27

32

51

 

 

 

31,7

26

190

16

Jimmy Christensen

Putter Team Odense

29

28

26

23

30

66

 

 

 

33,7

43

202

Cut - 16 players continues after round 5

17

Claudia Schröder

Minigolf Clubben Gelsted

35

25

23

26

30

 

 

 

 

27,8

12

139

18

Henning Andersen

Putter Team Odense

28

26

30

29

28

 

 

 

 

28,2

4

141

19

Karin Stelter

Niendorfer MC

30

29

31

26

27

 

 

 

 

28,6

5

143

20

Peder Jakobsen

Roslev IK

36

25

30

29

28

 

 

 

 

29,6

11

148

21

Rasmus Villadsen

Nord-Als Minigolf Klub

29

31

25

30

35

 

 

 

 

30,0

10

150

22

Lars Jacobsen

Minigolf Clubben Gelsted

40

27

31

26

30

 

 

 

 

30,8

14

154

23

Jan V. Rasmussen

Silkeborg IF

36

37

33

31

24

 

 

 

 

32,2

13

161

24

Svend Aage Næshøj

Broager Minigolf Klub

32

31

34

32

38

 

 

 

 

33,4

7

167

25

Richard Dyhr

Silkeborg IF

32

35

39

32

29

 

 

 

 

33,4

10

167

26

Bruno Friedrich

Broager Minigolf Klub

26

37

36

30

38

 

 

 

 

33,4

12

167

27

Teddy Nielsen

Minigolf Clubben Gelsted

40

34

27

36

31

 

 

 

 

33,6

13

168

28

Christa Wichmann

Niendorfer MC

42

30

34

29

39

 

 

 

 

34,8

13

174

29

Veronika Wentzel

VfL Lohbrügge

33

32

42

38

39

 

 

 

 

36,8

10

184

30

Jürgen Stelter

Niendorfer MC

39

38

35

38

37

 

 

 

 

37,4

4

187

31

Arne P. Hansen

Nord-Als Minigolf Klub

41

36

38

41

31

 

 

 

 

37,4

10

187


Category B | Category A | Matches | Most aces in a row


This tournament is administrated by Bangolf Arena version 1.0.3