Danish Matchplay 2015

Opdateret: 2015-03-08   13:16Hent nye sider automatisk
Danish Matchplay 2015 På grund af problemer med mobiltelefonerne opdateres cuppen ikke i Bangolf arena.

Due to problems with the cell phones the cup will not e updated in Bangolf arena.

Resultat


Category B | Category A | Kampe | Flest 1’ere i træk

Category A
8 - del-final R6 Kvart-finale R7 Semi-finale R8 Finale R9 Vinder
Leif Meitilberg 0 Peter Ericsson Peter Ericsson
Peter Ericsson 8
Simon Junker 5 Simon Junker
Mads Nørregaard 4
Lars Rosenquist 4 Vincent Huus
Vincent Huus 5
Daniel Christ 5 16 Daniel Christ
Jacob Petersen 1
Lasse Rasmussen 4
Jannick Skov 2 16
Laura F. Henriksen 1 John Hansen
John Hansen 5
Herbert Schurig 4 Nickolaj O. Andersen Christian Maglemose
Nickolaj O. Andersen 9
Christian Maglemose 6 Christian Maglemose
Rikke Sørensen 3

Category A
Rang Navn Klub R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Gennemsnit Diff Tot
1 Vincent Huus Putter Team Odense 21 22 21 21 22 22       21,5 1 129
2 Daniel Christ Olympia Kiel 22 22 20 24 22 17 16       21,6 4 127
3 Peter Ericsson Hjelmsjö BGK 23 22 22 21 24 20       22,0 4 132
4 Lasse Rasmussen Putter Team Odense 23 19 25 22 24 20       22,2 6 133
5 Jannick Skov Gladsaxe Minigolf Klub 25 24 22 22 23 20 16       23,1 3 136
6 John Hansen Minigolf Clubben Gelsted 26 24 27 20 26 22       24,2 7 145
7 Christian Maglemose Minigolf Clubben Gelsted 24 26 24 27 26 49       29,3 25 176
8 Simon Junker Odense Minigolf Club 19 22 22 20 24 23       21,7 5 130
9 Jacob Petersen Minigolf Clubben Gelsted 22 22 24 24 19 30       23,5 11 141
10 Nickolaj O. Andersen Putter Team Odense 23 23 24 22 27 25       24,0 5 144
11 Laura F. Henriksen Odense Minigolf Club 25 23 22 21 24 31       24,3 10 146
12 Mads Nørregaard Putter Team Odense 22 20 23 21 20 44       25,0 24 150
13 Lars Rosenquist Minigolf Clubben Gelsted 23 23 21 21 22 43       25,5 22 153
14 Leif Meitilberg Odense Minigolf Club 21 21 22 22 20 52       26,3 32 158
15 Herbert Schurig VfL. Lohbrügge 26 21 23 25 22 47       27,3 26 164
16 Rikke Sørensen Putter Team Odense 27 28 32 26 26 62       33,5 36 201
Cut - 16 Spillere fortsætter efter runde 5


Category B | Category A | Kampe | Flest 1’ere i træk

Category B
8 - del-final R6 Kvart-finale R7 Semi-finale R8 Finale R9 Vinder
Kim Christiansen 1 Stig W. Rasmussen
Stig W. Rasmussen 4
Karsten Olsen 5 Karsten Olsen
Inge-Lise Hansen 4
Christian Linnet 6 Karsten Parbst Karsten Parbst
Karsten Parbst 7
Peter Wichmann 3 Niclas Hansen
Niclas Hansen 9
Leif Bæk 2 Karin Stelter Karin Stelter
Karin Stelter 9
Poul Hansen 5 Jan V. Rasmussen
Jan V. Rasmussen 7
Tim Danielsen 7 Tim Danielsen
Marcel Wentzel 6
Kaj Christiansen 6 Kaj Christiansen
Morten Christiansen 5

Category B
Rang Navn Klub R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Gennemsnit Diff Tot
1 Karsten Parbst VfL Lohbrügge 28 20 25 22 28 26       24,8 8 149
2 Karsten Olsen Odense Minigolf Club 25 26 26 22 27 24       25,0 5 150
3 Karin Stelter SV Lurup 28 29 32 24 30 27       28,3 8 170
4 Stig W. Rasmussen Randers Minigolf Klub 26 28 26 28 27 43       29,7 17 178
5 Inge-Lise Hansen Nord-Als Minigolf Klub 23 24 23 23 26 25       24,0 3 144
6 Niclas Hansen Nord-Als Minigolf Klub 21 27 27 24 24 25       24,7 6 148
7 Kim Christiansen Putter Team Odense 21 22 23 22 25 46       26,5 25 159
8 Christian Linnet Odense Minigolf Club 20 23 28 27 20 45       27,2 25 163
9 Jan V. Rasmussen Silkeborg IF 24 25 32 25 33 31       28,3 9 170
10 Tim Danielsen Ejby IF 28 26 29 27 32 29       28,5 6 171
11 Marcel Wentzel VfL Lohbrügge 25 26 24 38 32 29       29,0 14 174
12 Poul Hansen Minigolf Clubben Gelsted 27 25 24 31 28 42       29,5 18 177
13 Leif Bæk Roslev IK 22 24 28 27 29 47       29,5 25 177
14 Peter Wichmann Niendorfer MC 26 29 28 26 24 49       30,3 25 182
15 Kaj Christiansen Odense Minigolf Club 32 33 29 22 30 54       33,3 32 200
16 Morten Christiansen Putter Team Odense 22 39 28 32 25 56       33,7 34 202
Cut - 16 Spillere fortsætter efter runde 5
17 Carsten Berg Silkeborg IF 28 34 27 23 35         29,4 12 147
18 Peder Jakobsen Roslev IK 32 28 34 30 29         30,6 6 153
19 Jan Hansen Hjelmsjö BGK 24 28 30 34 38         30,8 14 154
20 Monika Parbst VfL Lohbrügge 34 35 25 30 31         31,0 10 155
21 Teddy Nielsen Minigolf Clubben Gelsted 30 34 39 27 26         31,2 13 156
22 Veronika Wentzel VfL Lohbrügge 34 33 25 29 36         31,4 11 157
23 Richardt Dyhr Silkeborg IF 34 32 33 30 31         32,0 4 160
24 Lars Jakobsen Minigolf Clubben Gelsted 36 32 30 29 33         32,0 7 160
25 Mikael Schrewelius Hjelmsjö BGK 31 40 33 34 28         33,2 12 166
26 Jeppe Vitten Jensen Silkeborg IF 33 33 34 34 37         34,2 4 171
27 Sonja Christensen Odense Minigolf Club 34 37 32 40 29         34,4 11 172
28 Christa Wichmann Niendorfer MC 46 31 36 28 35         35,2 18 176
29 Brita Frederiksen Nord-Als Minigolf Klub 33 38 31 40 37         35,8 9 179
30 Jürgen Stelter SV Lurup 40 39 33 33 36         36,2 7 181


Category B | Category A | Kampe | Flest 1’ere i træk

denne turnering bliver administreret af Bangolf Arena version 2.0.3